Drakiáda 2016

„Podzimníčku, Podzimnííííčku….“, ozývalo se jedno zářijové odpoledne na lomnickém kopci. Co to? To děti z lomnické mateřinky a základní školy volaly a hledaly skřítka Podzimníčka…. Potřebovaly jeho pomoc. Nádherné, sluníčkové babí léto přilákalo dračí kamarády, kteří se spolu chtěli proletět a prohlédnout si zase jednou svět pěkně z výšky. Jednoho dráčka však moc rozbolel zoubek. Už jednou mu pomohla na bolavý zub Podzimníčkova mastička….ale kde skřítka najít…teď, když začíná podzim….určitě má spoustu práce….?

Ani ti nejmenší chvilinku nemeškali a za pomocí mamky a taťky se Podzimníčka vydali hledat. Když skřítka našli, ten hned dal dráčkovi mastičku na bolavý zoubek a nic už pak nebránilo tomu, aby se nebe zaplnilo krásnými barevnými a hlavně veselými dráčky.

A že to děti s dráčky pěkně umí, dokázala i soutěž o nejrychlejší start, jehož vítězem je dráček Valentýnky Fickové, nejvýš se nebál vyletět dráček Mirka Fojtáška a nejrychleji do cíle doletěl drak Barušky Motanové.

Po takovém cestování po obloze vyhládlo nejen dráčkům, ale i dětem a rodičům, kteří s draky pobíhali na kopci. Nikdo však domů hladový neodcházel! Naopak….a to díky rodičům, kteří se zapojili do soutěže o Podzimníčkovu zlatou vařečku. Stůl se přímo prohýbal pod bramborovými pochoutkami a všichni obdivovali, co vše jde uvařit, upéct nebo usmažit z brambor. Ani Podzimníček neznal všechny recepty, rodiče si zaslouží opravdu velkou pochvalu…..a kdo neochutnal bramborové mňamky, může jen litovat. Dětská porota a jejich mlsné jazýčky vybraly nakonec tyto vítěze: 3. místo obsadila bramborová bábovka s čokoládou paní Kyselové ml., 2. místo skvěle uhájila paní Ficková se skořicovými dukátky a 1. místo získali mňam mňam rarášci v bramboráku z dílny paní Juráňové. Drakiádu pak ukončilo zahřátí u ohýnku a nesměly chybět jak jinak než pečené brambory.

Děkujeme ze srdce tatínkům za zajištění i úklid ohně a opékání brambor a maminkám a všem ostatním kuchařkám za plné stoly dobrot! Všem pak za milou a radostnou účast!

(p. vychovatelka Ivka)