Praha – nasbíral jsi fazole, nemusíš jet na kole :)

V pátek 5. 5. 2017 se školáci konečně dočkali dlouho očekávaného výletu do našeho hlavního města. Každý z nich o tento výlet bojoval prací ve škole i doma, za které dostával „body“ v podobě fazolek. Heslo dvou měsíců před výletem znělo: „Nebudou-li fazole, jeď do Prahy na kole :).“ U některých jsme sice byli v napětí až do samotného konce, zda dostatečný počet fazolek získají, ale po závěrečném boji plném urputné práce (i slz 🙂 ) bylo jasné, že vyrazíme do Prahy v kompletní sestavě.

No a samotný výlet? Povedl se báječně! Ve zkratce dojmy:

brzké vstávání do deště, příjemná cesta údolím Bystřice, vyhlídka z 18. patra na ranní Olomouc, „pavoučí muži“ za oknem:), dobroty a ochotné stevardky ve vlaku do Prahy, eskalátory!!! :), rychlé metro, policejní kontrola před vstupem do Pražského hradu (podle Elišky málo důkladná :), obří vitráže ve Sv. Vítu, prezidentský balkon, střídání hradních stráží, hledání domovních znamení v Nerudově ulici, Boriskův chrám sv. „Miguláše“ :), Karlův most – sochy, Vltava, labutě, portrétisté, hudebníci, Národní divadlo přímo u nosu, Husova kazatelna – Betlémská kaple, Staroměstské náměstí – skákací pavouci a po nich apoštolové a kostlivec na orloji, mraky lidí, živé sochy, vůně trdelníků a pach koní, hledání křížů pod radnicí, Pařížská ulice (ještěže chůze po ní je zdarma :), židovské město, Václavské náměstí – bolavé nohy, odpočinek a jídlo, zápasy pavouků se skupinou zahraničních fanoušků pod sochou Sv. Václava 🙂 a na závěr opět metro, nákup, metro a pohodlný vlak zpět do Olomouce – příjezd 21.56.

Velké díky p. Kyselovi a p. Jurovicovi za odvoz do Lomnice, do postýlek… Tak zase příště, Praho, ahoj :)!